Lat…Brex…sīšiem.

Jau ilgāku laiku nerimstas ņemšanās ap britu lēmumu pamest ES. Varētu teikt- tā nu šie ir lēmuši un mārrutks ar viņiem. Daudzi, tai skaitā paši briti, pēc rezultātu publicēšanas, palika uz mutes. Vieni tāpēc, ka nedomāja, ka tiks nobalsots par aiziešanu, otri domāja, bet necerēja. Izskatās, tikai tagad daudzi sāk nojaust, ko sadarījuši un liek netā nožēlas pilnus komentārus par tēmu: „Balsoju par izstāšanos, bet to nemaz negribēju”. Tad, kāda vella pēc, tu, idiņ, tā darīji?! Nepietika smadzeņu, lai saprastu, ka referendums nav datorspēle, kur, ja nav sanācis, var sākt no jauna? Aptaujas liecina, ka par aiziešanu, vairumā, balsojuši pensionāri un ļaudis tuvu tam vecumam. Nav brīnums, ka kāds jauns cilvēks ierakstījis komentāru: „ Izskatās, britu pensionāri ienīst migrantus vārāk, kā mīl savus mazbērnus”. Manuprāt, šis citāts izsaka ļoti daudz.

Tagad, izstāšanās kvēlākais aizstāvis, „tin makšķeres”, mēģina izvairīties no atbildības (Boriss Džonsons). Labi, ka ir partijas biedrs, kas, (pavisam negaidīti?), „iedur dunci”, čomam mugurā, tāpēc ir iemesls(iespēja) notīties. Baigi īstajā laikā, ne?

Daudzi uzdod jautājumu: „Kas tālāk?”. Manuprāt, nekas traks. Briti noskurināsies, pakasīs kasāmās vietas un sāks funktierēt, kā tikt laukā pēc iespējas nesāpīgāk. Eiropa paburkšķēs, patēlos bargo kundzi, bet beigās, ar nelielām izmaiņām, viss paliks pie vecās kārtības. Protams, kaut kur tiks zaudēts, kaut kur iegūts, bet britu ekonomika ir visai pašpietiekama un svarīga ne tikai pašiem UK, bet arī ES.

Tāpat maz ticams, ka briti metīsies uz vietējo lauksaimnieku dārzeņu platībām un, lielā azartā, ņemsies tos vākt. Tāpēc iebraukušo strādnieku tūkstošiem, par savu darbu, baigi uztraukties nevajadzētu. Protams, nāksies sastapties ar paaugstināti negatīvu attieksmi pret viņiem, bet, kā saka paši iebraucēji: „Tas jau notiek visu laiku.” Skaidrs, ka vietējais nēģeris bezdarbnieks tiks vērtēts augstāk par iebraucēju. Ceru, pat nešaubos, ka ar laiku tas mainīsies, bet pagaidām… Izturību jums!

Britu referenduma iznākums licis sarosīties eiro nemīļiem arī Latvijā. Portālā „Mana balss” savākti divi tūkstoši balsu par to, ka mums vajadzētu sekot britu piemēram.

Uzsaukumā teikts, ka līdz ar iestāšanos ES m mēs esam pazaudējuši to un to, mums tiek atņemts tas un tas, ka izstājoties mēs visu noteiksim paši. Baigi forši!!! Jē! Juhū!

Tiem, kas domā tāpat, palūgšu nolaisties atpakaļ uz grēcīgas zemes un nedaudz padomāt.

Arī es neuzskatu dalību ES par pašu labāko, kas ar mums noticis. Tāpat nedomāju, ka ES ir baigā medus maize. Skaidrs, ka jebkura „savienība” ir neizbēgama suverenitātes daļas zaudēšana. Jo vairāk tas attiecas uz tādām nelielām valstīm, kā mēs. Kopš seniem laikiem, lai arī cik neatkarīgi domājās būt dažādi firsti, grāfi, baroni un c., jebkuram no viņiem bija karalis. Tas ir fakts. Jā, ja mums būtu atomieroči, kā to domā atsevišķi Āzijas iedzīvotāji, uzzinājuši, ka diviem miljoniem iedzīvotāju ir sava valsts, tad, varbūt jā, bet ne mūsu gadījumā.

Viens no argumentiem aiziešanai, eiroskeptiķu prāt, ir tas, ka tad mēs varēsim diktēt noteikumus un noslēgt mums izdevīgus līgumus ar visiem un par visu ko. Cik naivam nejēgam, slimam galvā, stulbam un t.t., augošā secībā, jābūt cilvēkam, lai domātu, ka pēc ES pamešanas mēs netiksim „sodīti”. Ja briti ar savu ekonomiku, starptautisko ietekmi un, jā, bruņojumu, ir pietiekami spēcīgi sist galdā kulaku un pieprasīt, tad kādi ir mūsu argumenti? Kāds tiešām ir tik……un domā, ka pēc, iespējamās, aiziešanas EK un citi eiro birokrāti, mums mīļi sitīs uz pleca, jautās, ko mēs gribam, cik izdevīgi līgumi mums ir vajadzīgi un ko vēl viņi( ES) mūsu labā varētu izdarīt? Nē, dārgie. Mēs tiksim izdrāzti ( neatvainošos) pēc pilnas programmas un pēc iespējas sāpīgāk. Kaut vai par brīdinājumu citiem.

Ja tiešām pienāks tā diena, kad arī mums vajadzēs izšķirt valsts likteni- padomājiet vairāk nekā vienu reizi, klausieties savā sirdī un galvā, nevis muldētājsolītājos.

Visbeidzot, nevaru neminēt lietu, kas, atverot portāla „Mana balss” lapu, iekrita acīs. Zem uzsaukuma ir laukums, kurā ir bildes un silueti ar jau „parakstījušajamies” cilvēkiem. Uzvirzot kursoru uz šīm personām, top redzams cilvēka vārds un uzvārds. „Pavēru vaļā” vien pāris rindas un, kas atklājās skatam?- Dmitriji, Denisi, Oļesjas, Aleksandri, Viktori, Larisas, Jeļenas u.t.t, šāda veida vārdi ar attiecīga veida uzvārdiem galā. Jā, bija arī latviski vārdi un uzvārdi, bet tādu tur bija nospiedošs mazākums.

Izskatās, ka RUS atkal vēlas izlemt mūsu un mūsu valsts likteni? Piedodiet, bet es vēl neesmu aizmirsis valodu referendumu, kurā tādi paši Dmitriji un Larisas, ar pašu Rīgas mēri(mēru) galvgalī, balsoja par mūsu valodas iznīcināšanu. Kas, ar laiku, būtu noticis, ja iznākums referendumam būtu šiem RUS ar pozitīvu zīmi.

Jā, saprotu, ka dzīvojam divkopienu valstī un arī to, ka krievi jau sen ir šeit, nevis NĀK tikai vēlēšanu laikā, tomēr tas jau paliek par traku. Tik atklātu valsts, kurā tu dzīvo, necienīšanu grūti saprast.

Nu, ja reiz te ir tik slikti, tad, lūdzu, brauciet uz lielās demokrātijas, vārda brīvības un pārpilnības zemi, kas, pat no Latvijas tālākajiem punktiem, atrodas vien nieka, nepilnu, piecsimt km attālumā. Zilupes robeža ir vaļā.

Virsrakstā liku „Lat”. Varbūt vajadzēja rakstīt „Rus”? Ej nu sazini, kā būtu pareizāk???

Baudiet sauli, ļaudis!

Jūsu viedoklis

Komentāri ir slēgti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.