Histērijas „Copy, paste”.

Par politiku neatbildēšu un nekomentēšu”. Tā, reiz, rakstīja kāds kungs, bet iespējams tovariščs. Tomēr, pavisam drīz, pamanīju, ka šis „ni, ni” nedarbojas. Politika tika ne vien komentēta, bet tapa raksti, no šī paša kungtovarišča, un, protams, par un ap politiku.

Pēdējais ir par ASV un Krievijas pretim stāvēšanām propagandas cīņās. Tomēr beigās viss vienos vārtos – ASV ļaunie, bet RUS nevainīgi apbižotie. Nevarēju nepamanīt, ka raksts ieturēts labākajās kremļa propagandas tradīcijās- melu, stulbību un izdomājumu atgremojumi ietīti puspatiesībās un tiek pasniegti citiem pāržļembāšanai. Piemēru? Lūdzu. „Rietumi mierina Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju, ka šajās valstīs izvietos raķešu kompleksus”. /Aleksandrs K./ Ei! Ja pareizi atceros, tad runa bija par raķetēm Čehijā, Polijā, arī viens igauņu runas vīrs izteicās, ka šiem noderētu kāda raķete, bet neesmu dzirdējis, ka raķetes būtu jāizvieto Lietuvā un Latvijā. Nerunāju par mobilām pretgaisa un prettanku raķetēm, bet nopietnām raķešu iekārtām. Tomēr kremļa propagandistiem tādi sīkumi ir pofig. „I tak soiģot” (gan aizies(noticēs), jo nedaudz patiesības tajā ir. Tam rakstam, Aleksandra izpildījumā, beigās, manuprāt, bija jābūt piezīmei: „Apmaksāts no kremļa troļļu uzturēšanai paredzētajiem līdzekļiem”. Tomēr tas ir tikai mans viedoklis.

Krievijas politiķi, masu mediji, vienkārši pamuļķi ķērc: „Provokācija!!!”, mūsu vietējie histēriķi piebiedrojas ar savu čiepstēšanu: ”Provokācija, provokācija!!!”. Pret ko? „NATO lien uz mūsu robežām”, tā kremļa gebelss Kiseļovs un rāda karti, kurā redzami veseli četri tūkstoši NATO karavīru, kas izvietoti četrās, atsevišķās, valstīs. Te pat nav, ko īsti komentēt. Vienkārši ieguglējiet: „Krievijas militārās bāzes Latvijas pierobežā”. Katram, kam galva strādā, sapratīs, ka tūkstotis Latvijā un vēl trīs citās valstīs, nekādus draudus Krievijai radīt nevar. „NATO gatavojas uzbrukt Krievijai”, tā Gorbačovs. Laikam onkuļa smadzenes nav izturējušas straujās pārmaiņas, kas notikušas ar tām šā politiķa dzīves laikā. Ar ko NATO taisās uzbrukt? Ar tiem dažiem tūkstošiem karavīru? Ar dažiem tankiem un helikopteriem pret daudzkārt, ļoti daudzkārt, lielāku skaitu karavīru un bruņojumu? Tiešām histēriķi paši tam tic? Domāju, ka nē, bet galvenais ir atrast ienaidnieku tur ārā, lai pašu cilvēki varētu apbrīnot, dievināt un kaislīgi skūpstīt diženā cariņa Putina bisti, vai bildi. Ko, nemaz nešaubos, daži dara arī šeit Latvijā.

Dažādu sazvērestības teoriju paudēji teiks- četri tūkstoši ir tikai redzamā daļa, jo mūsu Latvijas plašajos mežos, silos un izstrādāto ogļu raktuvju dzīlēs slēpjas simtiem tūkstoši, līdz zobiem bruņoti, NATO karavīri, kas to vien gaida, kā mesties virsū Krievijai. Un mūsu bezgalīgo purvu akačos nemitinās sumpurņi un jodi, bet gan „Ohaio” klases atomzemūdenes, kas bruņotas kodolieročiem.

Latvijā nav ne izstrādātu, ne citādu ogļu šahtu? Nu un? Toties mums ir daudz purvu un tā ir patiesība. Galvenais, pamest ēsmu, gan kāds pajoliņš uzķersies. Nav noslēpums, ka arī viens idiots spēj nodarīt lielu postu.

Rodas jautājums- ja jau Krievija ir tik mīļa, miermīlīga un jauka, tad kāpēc visi, kas vien pabijuši tās skavās, pie pirmās izdevības mūk, kā velns no krusta? Vai tik vaina nav pašā Krievijā, tās politikā, attiecībā pret kaimiņiem, jo sevišķi pret tiem, kas ir nelielāki un attiecīgi vājāki. Varbūt krievu politiķiem, tā vietā, lai bļautu, ka visi ir cūkas un viņu pēcnācēji, vajag paskatīties(kritiskāk) pašiem uz sevi? Jocīgi- visi ir nepareizi, bet viņi galīgi pareizi. Pat Krievijas lielākie draugi( līdz šim) Baltkrievija un Ķīna, neizlēmīgi mīņājas un nebūt nemetas sajūsmā spiegt un apsveikt Krievijas aktivitātes. Vēl vairāk- Baltkrievijas baķka licis skaidri manīt, ka Baltkrievija ir un paliks Baltkrievija pat tad, ja sava neatkarība būs jāaizstāv ar ieročiem. Un tas netika teikts rietumu virzienā.

Atgriežoties pie NATO karavīriem, vēlos pieminēt kādu gadījumu, kad publicists Otto Ozols tika uzaicināts uz Maskavas TV paust „citādu” viedokli. Tas Otto nācās visai grūti, jo nemitīgi tika pārtraukts, pareizāk, pārbļauts, tomēr vienu viņš pamanījās pateikt: „Ja kāds sadomās līst pie mums, tad tā dabūs pa purnu, ka maz neliksies”. ( Ja nav precīzi citēts, atvainojos, citēju pēc atmiņas). Bija vērts redzēt dažu, „nejauši izvēlētu” studijas visu reakcija. Izskatījās, ka kāds no viņiem jau būtu atrāvies pa purnu. Paldies, Otto!

Raidījuma vadītāja uzdeva jautājumu: „ Vai NATO klātbūtne nav okupācija?” Nē, nav. Jo ārvalstu karavīri šeit ir rotācijas kārtībā un tas nozīmē, ka pēc laika tie dosies prom, dodot vietu citiem. Tas, savukārt, nozīmē, ka šie karavīri nevilks uz Latviju ne sievu, ne bērnus, ne pufaikās un kirzās tērptus sievastēvus un sievasmātes. Tāpat viņi nesāks mācīt mūs dzīvot, neliks mācīties savu valodu, jo: „Mi vaš sabačij jazik ņepoņimajam, govoriķe po čelovečiski!”. ( Mēs jūsu suņu valodu nesaprotam, runājiet cilvēku valodā!). Neteiks, ka atnesuši mums kultūru, bez viņiem mēs turpinātu dzīvot kokos un ēst sēnes. Nedomāju, ka šo karavīru apsargāti ešeloni nogādās mūsu tautiešus, šajā gadījumā, iespējams, Aļaskā. Netiks apcietināts mūsu prezidents un viņu(karavīru) skūtās galvas nebūs redzamas piedaloties „brīvās un demokrātiskās” vēlēšanās, kas mainītu valsts iekārtu.

Vai esmu priecīgs, ka Latvijā ir NATO karavīri? Nē. Un ne tāpēc, ka man viņi nepatīk, bet gan tāpēc, ka tas apstiprina mūsu nespēju pasargāt sevi mums pašiem.

Vai mums vajag NATO kontingentu? Jā, bet ar noteikumu, ka karavīru skaits netiek palielināts. Viena lieta ir uzbrukt nelielai valstij(Gruzija), vai slikti organizētai valstij (Ukraina), vai pavērst ieročus pret veselas, labi bruņotas, organizācijas pārstāvjiem. Šis jau ir tas atturošais faktors. Un tas ir Krievijas un tās aizstāvju histērijas cēlonis. Maz ticams, ka kāds zaļais, zilais, vai rozā cilvēciņš atļausies pacelt automātu pret NATO karavīru, apzinoties, ka- „Dabūs tā pa muti, ka maz neliksies”.

Mums vajag NATO, kaut vai tāpēc, ka dzīvojam blakus visai dīvainai valstij, kur atvaļinoties no armijas, var dabūt līdzi ieročus, sākot ar automātiem un beidzot ar modernākajiem tankiem un raķešu iekārtām. Kā savādāk var izskaidrot to, ka teroristi Donbasā ir tik labi bruņoti un tie krievu karavīri, kas ukraiņu sagūstīti, visi kā viens ir jau „sen atvaļināti” no dienesta. Uz jautājumu: „No kurienes teroristi saņem ieročus? „ Putins, kretīniski smīnot, atbildēja: „Cilvēki, kas cīnās par savu brīvību vienmēr atradīs, kur dabūt ieročus”. Jā, tā jau tas ir, bet tikai aizmirsa pateikt, ka tie, vairumā, nāk pāri 500 km ukraiņu nekontrolētai robežai. Lieki piebilst, ka no miermīlīgās Krievijas puses. Bet Krievija taču ir laba un mīļa, tāpēc ielidošana kaimiņvalsts teritorijā nav nekas slikts, lidošanas civilās aviācijas trašu tuvumā, ar izslēgtiem identifikācijas raidītājiem, ir normāli, imitēt uzbrukumu NATO kaujas kuģim, arī ir normaļno (normāli), jo ”nebija nemaz tik tuvu un bīstami”. Ja? Nofilmētajā video materiālā, gandrīz, var redzēt krievu pilota promiļu, vai absolūta stulbuma aizmiglotu skatu. Ja NATO kuģis, šo ķēmošanos, uzskatītu par uzbrukumu un lidmašīnu notriektu? Tad gan varētu bļaut, ka briesmoņi nogāzuši neapbruņotu lidmašīnu un tas nekas, ka tā ir kara lidmašīna, tas nekas, ka tā imitēja uzbrukumu. Joks. Labs joks ar kara rīkiem, ne? Nē, nē, nē,…kremļa un mūsu pašu histēriķu prātos, tās nav nekādas provokācijas. Stulbi, bet fakts.

Tāpēc uzskatu, ka NATO spēkiem šeit jābūt. Šie karavīri ir kā rūgtas, bet vajadzīgas, zāles slimību profilaksei. Mazās devās tās pasargās un neļaus visādai zarazai izpausties un apdraudēt veselību. Tai pašā laikā nedrīkstam aizmirst, ka zāles, lai arī profilaktiskas, lielās devās var būt kaitnieciski nāvējošas. Tāpēc, ja nu tomēr, kāds izdomās, ka Latvijā vajag vairāk tankus, raķetes, aviāciju, mums pietiks saprāta pateikt stingru un noteiktu „Nē!”. Šajā gadījumā jāpiekrīt Aleksandram un citiem histēriķiem- mēs dabūsim pirmie un tā pamatīgi.

Nedomāju, ka mans raksts ko mainīs iepriekšminēto histēriķu prātos. Var jau izlikties neredzam acīmredzamo, var pūst svešā stabulē, sevišķi, ja par to, iespējams, samaksā, bet mans nolūks nav kādu pārliecināt. Vēlos uzaicināt padomāt, nedaudz paanalizēt un paskatīties uz notiekošo savām, ne histērisku ķērcēju, acīm. Kas attiecas uz histēriķiem, tad pierādīt pretējo, pat ar piemēriem, ir bezjēdzīgi, manuprāt, tikpat bezjēdzīgi, kā- „… stāstīt kurlam ēzelim pasaciņas”/Horācijs/.

Neskatoties uz to es ļoti ceru, ka tie ziedu pušķi, ko daži, iespējams, gatavo svešu, ne NATO, tanku pušķošanai, netiks izmantoti un vienkārši sapūs.

Joprojām turpinās vasara un mežos aug bekas.

Jūsu viedoklis

Komentāri ir slēgti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.